

Kończymy wyjątkowy sezon na naszym polu lawendy. Tegoroczne lato przyniosło mnóstwo niezapomnianych spotkań, cudowne zdjęcia i wspólne chwile wśród kwitnących fioletowych rzędów. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas warsztatów, koncertów i spotkań przy kawie i lawendowych lodach. Jeśli chcielibyście wrócić do tych chwil, zajrzyjcie do naszej galerii, na stronę Metropolii Bydgoskiej oraz na nasz profil Facebook , gdzie znajdziecie relacje, zdjęcia i zapowiedzi kolejnego sezonu. Jest nam również niezwykle miło poinformować Was o otrzymanej przez nas nagrodzie „Turystyczne odkrycie roku” przydzielanej przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną. Bez Was by się to nie udało! Do zobaczenia na fioletowych ścieżkach już w przyszłym roku!
OTWARCIE POLA LAWENDY JUŻ 7 CZERWCA! ![]()
Zapraszamy Was serdecznie na nasze lawendowe pole, które będzie otwarte w każdą sobotę i niedzielę! Czekają na Was wyjątkowe pamiątki, lawendowe smaki oraz mnóstwo przestrzeni do relaksu wśród natury.
W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała – przymrozki sprawiły, że lawenda jest w słabszej kondycji, a jej kwitnienie się opóźniło. Prosimy o cierpliwość – fiolet pojawi się już wkrótce! Podczas dni otwartych będziecie mogli obserwować, jak pole powoli nabiera kolorów.
ZAPISZCIE DATĘ! ![]()
Już 6 lipca wielka inauguracja sezonu – wydarzenie z czymś dla ciała i dla ducha! Będzie magicznie, romantycznie i mamy ogromną nadzieję, że również fioletowo… Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe atrakcje, które sprawią, że ten dzień na długo zostanie w Waszej pamięci.
Przyjdź, odpocznij i poczuj magię lawendy! ![]()
Do zobaczenia na polu!


Zapraszamy do Lavendogrodu Królewskiego w każdą niedzielę, począwszy od 7 czerwca 2026 roku do
sierpnia w godzinach: 11.00-18.00. Wstęp na pole jest bezpłatny.
Będziecie mogli nacieszyć zmysły za sprawą otaczającej przyrody, a jeśli tego będzie mało, to mały
skrawek natury zabierzecie ze sobą do domu – na miejscu istnieje możliwość zakupu żywych bukietów,
suszu lawendy, sadzonek (w ograniczonej ilości) oraz lawendowych pamiątek.
Widok i piękny zapach lawendy ukoi duszę, ale znajdzie się też coś dla ciała –niepowtarzalne lawendowe lody i pyszna
lemoniada na pewno każdemu przypadną do gustu. Pamiętajcie, przez żołądek do serca!
Do Waszej dyspozycji udostępniamy dużą wiatę, gdzie będzie można odpocząć i zrelaksować się w czasie
niepogody. Poza tym na naszym terenie znajdziecie liczne miejsca do siedzenia, parking i sanitariaty.
Przebywanie na terenie plantacji Lavendogród Królewski jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
dostępnego na stronie internetowej oraz na miejscu.
Niedziela – 11:00 – 18:00
W pozostałe dni tygodnia, Lavendogród Królewski jest
dostępny dla grup zorganizowanych oraz fotografów po uprzednim kontakcie telefonicznym.